وبلاگ

آشنایی با رشته معماری داخلی شاخه فنی و حرفه ای در هنرستان طراحی و معماری داخلی ویژه هنرجویان متوسطه دوم | معماری نواز

آشنایی با رشته معماری داخلی شاخه فنی و حرفه ای در هنرستان طراحی و معماری داخلی ویژه هنرجویان متوسطه دوم | معماری نواز

البته این بازنگری به صورت جزئی بوده و شاهد تغییرات عمده در سرفصل های مجله معماری و ساختمان درسی نخواهیم بود. این بازنگری ها به دلیل انطباق سرفصل ها با دانش جدید و همچنین شرایط پیشرفت تکنولوژی و جامعه است. طول دوره کارشناسی این رشته در ایران 4 سال است که در 8 نیمسال تحصیلی به طول می انجامد.

  • دانشجوی محترم؛ لطفا فایل pdf چارت درسی خود را از پایین همین صفحه دانلود نمایید.
  • اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.
  • این رشته از سویی همانند معماری یا ساختمان و اجزای آن سروکار داردو از سویی دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می ورزد.
  • دانش‌آموخته این رشته در عین تسلط بر تاریخ هنرهای مرتبط با حرفه ، می‌تواند با هنرهای دستی ایده‌های ذهنی خود را به تصویر بکشد از ابزارهای رایانه‌ای و فن‌آوری‌های دیجیتال برای تجسم‌بخشی دقیق و استخراج نقشه‌های لازم بهره ببرد و نتیجه تحلیل‌های انسانی و زیبا شناسانه خود را محاسبه کند و بسازد .
  • یکی از رشته های پرطرفدار در بین فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی، مهندسی معماری است.
  • آموزش معماری در ایران با تاسیس دانشکده هنرهای زیبا در سال 1318 آغاز به فعالیت نمود.
  تزریق ژل لب مدل روسی + قیمت ژل لب روسی 1402 کلینک آنیل

با این حال ایران کشوری در حال توسعه است و در حال حاضر برای رشته معماری داخلی یک درآمد متوسط را می توان متصور شد. فارغ التحصلیان می توانند در کارهای مرتبط ساختمانی با حقوق متوسط استخدام شوند و در صورت کسب تجربه و افزایش مهارت، درآمد خود را افزایش دهند. البته کارآفرینی و کسب مهارت های پیشرفته و به روز می تواند برای معماران داخلی رقم های بالایی را فراهم کند. همچنین همکاری با شرکت ها و پروژه های بزرگ نیز روش دیگر درآمدی است که می تواند درآمد قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

شبکه اجتماعی مهندسین 808

با این حال مشاهده دو نمونه کارنامه قبولی در رشته معماری داخلی می تواند تا حدودی شما را نسبت به وضعیت پذیرش آشنا کند. رشته کارشناسی ارشد معماری داخلی به بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها به منظور انجام فعالیت های روزانه (زندگی – کار ) می پردازد. معماری داخلی ” آفرینش فضا ” است این رشته از سویی همانند معماری یا ساختمان و اجزای آن سروکار داردو از سویی دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می ورزد. عملگرایی و کار آمد بودن در عین زیبایی مهمترین هدف معماری داخلی است. در فایل زیر چارت انتخاب واحد رشته معماری مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور به صورت 9 ترمه قرار داده شده است. این چارت برای ورودی های 90 به بعد ارائه شده است و شامل حال ورودی های 1401 هم می شود.

گرایش های دکترای معماری

در دفترچه انتخاب رشته، شما این رشته را با نام “کارشناسی حرفه‌ای معماری-طراحی محیط داخلی” پیدا خواهید کرد. زیر بیست دانشگاه در کشور این رشته را ارائه می‌کنند که بسیاری از آن‌ها مراکز علمی- کاربردی و موسسات آموزش عالی هستند. فروشگاه دانش لند بهترین کتاب های کمک درسی رشته معماری را برای مقاطع مختلف دهم، یازدهم و دوازدهم رشته معماری ارائه می دهد. منابع کتاب کمک درسی رشته معماری شامل دروس عمومی، پایه و تخصصی می شوند.

  دانلود برنامه ماتیک برای اندروید مایکت

معرفی رشته معماری داخلی در مقطع کارشناسی

در صورت هرگونه سوالی در این زمینه با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. در فایل زیر چارت انتخاب واحد رشته معماری در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد قرار داده شده است. طبق این جدول دانشگاه آزاد برای ترم اول مقطع کارشناسی پیوسته معماری 18 واحد، برای ترم دو و سه17 واحد، برای ترم چهار و پنج 18 واحد، ترم شش و هفت به ترتیب 18 و 16 واحد وبرای ترم هشت 16 واحد در نظر گرفته است. معماری داخلی ، رشته ای است که اولین بار وارد نظام فنی و حرفه ای کشور شده است که امسال در ۱۸ استان کشور به اجرا درآمد و در این رشته هنرجو جذب کرده است. هدف از این رشته تربیت کارگر ماهر، کمک تکنسین معماری داخلی برای ورد به بازار کار است. دروس مختلف تخصصی و فنی برای هریک از پایه ها طراحی شده است این دروس، واحدهای مختلفی را شامل می شود که براساس وظایف مرتبط با این شغل در بازار کار تعریف شده است.