وبلاگ

بوتاکس چیست؟ آشنایی با بوتاکس صورت و کاربردهای آن تریتا

بوتاکس چیست؟ آشنایی با بوتاکس صورت و کاربردهای آن تریتا

این سم طبیعی، ابتدا برای مسمومیت‌های غذایی به ویژه غذاهای کنسروی مورد توجه قرار گرفت. با گذشت زمان، با تغییر ساختمان این سم نوعی دارو تولید شد که امروزه با نام تجاری بوتاکس در بازار عرضه می‌شود. این دارو در کشورهای مختلف اسامی متنوعی دارد، برای مثال Botox نام تجاری این دارو در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود. در ایران، معتبرترین نوع این دارو که ساخت کشور انگلستان و مورد تأیید FDA است مورد عرضه قرار گرفته و به آن بوتاکس دیسپورت گفته می‌شود. اگر پزشک شما، این روش را درست و دقیق انجام داده باشد، بوتاکس به هیچ سمتی حرکت نخواهد کرد.

  • بهتر است برای این منظور، حرارت اتو روی 210 تا 230 درجه تنظیم شده باشد.
  • به این صورت دیگر چین و چروک ها شما را آزار نمی دهند و تا مدت زمان خاصی می توانید از داشتن صورتی صاف و زیبا لذت ببرید.
  • همچنین برای دریافت راهنمایی های بیشتر میتوانید با یک مشاوره آنلاین دکتر مغز و اعصاب مشورت کنید.
  • رعایت این مراقبت هاباعث می شود که ماندگاری تزریق بوتاکس به پیشانی افزایش یابد.
  • زیرا ممکن است باعث آسیب بیشتر به تارهای مو شود و آن‌ها را مات، کدر و نازک و شکننده کند.
  • وجه تمایز اصلی آنها در ترکیبات آنهاست که این عامل بر دوز مصرفی و میزان پخش شدن محصول و سرعت مشاهده نتایج تاثیرگذار است.
  خرید تمامی مقاطع فلز برنج با بهترین قیمت بازار مستقیم از پامنار | brassonline

با بالا رفتن سن، ماهیچه‌هایی که برای ایجاد حالات چهره استفاده می‌شوند چین و چروکی دائمی را در پوست ایجاد می‌کنند. یکی از فواید تزریق بوتاکس این است که می‌تواند باعث ریلکس کردن این ماهیچه‌ها شده و در نتیجه باعث ایجاد پوستی نرم‌تر با چین و چروکی کمتر شود. در قسمت‌هایی همچون پیشانی که معمولا خطوط افقی ظاهر می‌شوند، فواید تزریق بوتاکس ارزش ویژه‌ای دارد. این مواد سیستم عصبی را هدف قرار می دهند و فرآیندهای سیگنال دهی عصبی را که انقباض عضلانی را تحریک می کنند، مختل می کنند. برای این که هر ماهیچه ای منقبض شود، اعصاب یک پیام رسان شیمیایی به نام استیل کولین را در محل اتصال انتهای عصبی به سلول های عضلانی آزاد می کنند. استیل کولین به گیرنده های سلول های ماهیچه ای متصل می شود و باعث انقباض یا کوتاه شدن سلول ها می شود.

لیفت صورت یا فیلر؟ کدام یک بهتر است؟ بررسی مزایا و معایب این روش ها

گرچه زمان گذاشتن این مواد روی مو، بین 20 تا 90 دقیقه است ولی معمولا استایلیست‌ها تنها 45 دقیقه به مواد بوتاکس اجازه می‌دهند تا روی موها باقی بماند. پس از آنکه مواد بوتاکس جذب تارهای مو شد، باید با شامپوهای بدون سولفات موها را شست (بهترین شامپو بدون سولفات را در مقاله دیگری معرفی کرده‌ایم). البته بعضی استایلیست‌ها با توجه به نوع موی مشتری، از شستن مو خودداری کرده و با همان مواد، موها را خشک و صاف می‌کنند. البته هزینه بوتاکس، تا حد زیادی به جغرافیای محل زندگی‌تان و البته اندازه و جنس موهای‌تان بستگی دارد. اگر قصد دارید در سالن‌ها بوتاکس مو انجام دهید، از قبل درباره هزینه آن سوال کنید.

  معرفی انواع سبک های آرایش مجله اینترنتی پوست من

مصارف پزشکی تزریق بوتاکس

خطوط اطراف چشم هم به دلایل مختلفی مانند خندیدن بیش از اندازه و یا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به وجود می آیند. برای از بین بردن این چروک هم شما می توانید از تزریق بوتاکس کمک بگیرید که البته این منطقه یکی از نواحی حساس صورت به شمار می‌رود و باید توسط یک پزشک بسیار متخصص و مجرب در این زمینه انجام شود. دکتر مهرشاد رابط یکی از باتجربه ترین پزشکان در این زمینه است که می تواند ناحیه حساس اطراف چشم شما را به راحتی بوتاکس کند.

آیا ممکن است که در بدن ما نسبت به بوتاکس مقاومت ایجاد شود؟(آیا ممکن است عمل بوتاکس پس بزند؟)

احتمالاً توجه کرده اید که وقتی بیش از اندازه می خندید، دو خط در دو طرف لب های شما به وجود می آیند که تا بالای بینی هم ادامه دارند. با استفاده از تزریق بوتاکس می توانید به راحتی این دو خط را از بین ببرید و صورت خود را به حالت زیباتری بازگردانید. در تزریق بوتاکس از ماده‌ای به نام سم بوتولینوم A استفاده می‌شود.